Novosti

Iz ruralnog razvoja
4
svi.

Zaključci devet tematskih radionica

Drugog dana Parlamenta sudionici su imali priliku sudjelovati na jednoj od devet tematskih lokacija koje su se održale na devet terenskih lokacija u Međimurju. Klikom na pojedini naziv preuzmite zaključke radionica.

TR 1. Razvoj zajednice pristupom odozdo (LEADER/CLLD)
Vina Horvat, Sv. Urban

Uvodna izlaganja: Ivan Ciprijan, Ministarstvo poljoprivrede (Prezentacija); Ivo Dolić, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju (Prezentacija)
Voditeljica: Svjetlana Kasunić, Hrvatska mreža za ruralni razvoj / LAG Gorski kotar
Izvjestitelj: Goran Jelinić, LAG Posavina

TR 2. Inovativni pristup zajednici
Mlinarska kuća Sv. Martin na Muri

Uvodna izlaganja: Ivana Laginja, ZOE Centar; Petra Andrić, Društvo za oblikovanje održivog razvoja
Voditeljica: Lidija Pavić – Rogošić, ODRAZ – Održivi razvoj zajednice / Europski gospodarski i socijalni odbor 
Izvjestiteljica: Petra Novinščak, Općina Sv. Martin na Muri
(Prezentacija)

TR 3. Inovativni pristupi u poljoprivredi 
Centar dr. Rudolf Steiner, Donji Kraljevec

Uvodno izlaganje: Ivica Kisić, Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Voditeljica: Dijana Posavec, Centar dr. Rudolf Steiner
Izvjestiteljica: Ivana Hajdinjak, LAG Mura Drava
(Prezentacija)

TR 4. Inovativni oblici ruralnog turizma 
Centar Accredo, Zasadbreg

Uvodno izlaganje: Vesna Rajković, Ministarstvo turizma
Voditeljica: Sandra Herman, Međimurska županija
Izvjestiteljica: Martina Kofjač, Turistička zajednica Općine Nedelišće

TR 5. Koncept ”nula kilometara”: lokalna hrana na lokalnom stolu 
Vinska kuća Hažić, Jurovčak

Uvodna izlaganja: Iva Jekić, LAG Središnja Istra; Branimir Blajić, LifeClass Terme Sveti Martin; Tatjana Hažić, OPG Hažić
Voditeljica: Sonja Vuković, Slap
Izvjestiteljica: Mateja Mihalić, Regionalna razvojna agencija Međimurje

TR 6. Društveno poduzetništvo – zajednica ispred profita 
Vinska kuća Dvanajščak-Kozol, Dragoslavec

Uvodna izlaganja: Ivana Zanze, RODA – Roditelji u akciji; Ivan Božić, Humana Nova
Voditelj: Stjepan Mikec, ACT Grupa
Izvjestitelj: Krunoslav Đurec, LAG Prigorje – Zagorje

TR 7. Baština i identitet ruralnih prostora kao polazište za razvoj 
Vina Lovrec, Sv. Urban

Uvodna izlaganja: Violeta Jelić, Hrvatska obrtnička komora / Europski gospodarski i socijalni odbor; Vesna Pascuttini-Juraga, Konzervatorski odjel u Varaždinu
Voditeljica: Maša Hrustek Sobočan, Muzej Međimurja
Izvjestiteljica: Janja Kovač, Muzej Međimurja
(Prezentacija)

TR 8. Uspješni modeli financiranja i provedbe ruralnih projekata 
Restoran Međimurski dvori, Lopatinec

Uvodna izlaganja: Emil Tkalec, LAG Sjeverozapad; Tatjana Martinjaš, Malo selo d.o.o.
Voditelj: Goran Šoster, LAS Prlekija / PREPARE – Partnerstvo za ruralnu Europu
Izvjestiteljica: Gordana Stojanović, LAG Karašica

TR 9. Održivo prostorno planiranje kao preduvjet ruralnog razvoja 
Centar za posjetitelje, Križovec

Uvodna izlaganja: Tom Jones, Europski gospodarski i socijalni odbor; Mirjana Pintar, Zavod za prostorno uređenje Međimurske županije; Ariana Korlaet, Hrvatski zavod za prostorni razvoj
Voditeljica: Ingrid Gojević, Hrvatski zavod za prostorni razvoj
Izvjestitelj: Nikša Božić, Hrvatska sekcija ECOVAST-a
(Prezentacija)